Przedszkole Samorządowe nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim

Smog przeganiały dzieci z poszczególnych grup w ramach konkursu plastycznego -  kolejnego z zadań projektu dofinansowanego przez WFOŚi GW : "Czyste powietrze to nie zabawa, to czym oddychamy to ważna sprawa". Zgodnie z harmonogramem konkurs został zorganizowany w październiku 2020 roku, nagrody zaś zostaną rozdane w styczniu 2021 roku.
Tradycją w naszym przedszkolu jest organizacja kiermaszy świątecznych.
Planujemy również i w tym roku, mimo panującej sytuacji zorganizować kiermasz
bożonarodzeniowy . Może dzięki temu choć na chwilę uda nam się zapomnieć o pandemii .
Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców do przygotowaniania drobiazgów (ozdób, słodkości czy innych przedmiotów)
i dostarczenie ich do przedszkola. Kiermasz odbędzie się 14 i 15 grudnia 2020 roku.
Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup komputera.
28-11-2020

Roboty gr. 2

Manipulowanie figurami sprawiło dzieciom dużo radości.
W efekcie  ich działań powstały śmieszne roboty.
To już trzeci koncert z Panem Witkiem. Jak widać dzieci aktywnie w nim uczestniczą.
Proszę państwa oto Miś, Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Może państwu łapę poda. O! Nie poda? A to szkoda.
"Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula"
20-11-2020

Teatr "Tak"

"Śmieciaki ratują świat" - z treści bajki dzieci dowiedziały się jak należy postępować z różnego typu odpadami.
Poznały słowo recykling oraz to jak powtórnie można wykorzystać papier czy plastik.
"Chcemy oddychać czystym powietrzem" podkreślały dzieci z grup 2 i 3 spacerując w ogrodzie przedszkolnym. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany, bo przemarsz miał sie odbyć ulicami osiedla. Warto było zwrócic uwagę dzieci na ten ważny temat. Poruszony temat był jednym            z elementów programu "Czyste powietrze to nie zabawa, to czym oddychamy to ważna sprawa".
Wspaniała zabawa  jak zwykle w ogrodzie przedszkolnym.
Zabawy i nauka w grupie 5 jak zawsze ciekawe i atrakcyjne,dają dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. Dzięki nim dzieci będą bardzo dobrze przygotowane do podjęcia naki w szkole  podstawowej.

Czwartek 03 grudnia 2020

Uniemir, Kasjan, Lucjusz, Franciszek, Kryspin, Ksawery, Atalia, Gerlinda, Biryn, Sofoniasz