Przedszkole Samorządowe nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim

21-11-2019

KONCERT NR 3 2019

Tym razem wystąpił przed nami artysta z Armenii. Dał koncert prezentując
instrumenty i armeński taniec.
W dniu 18.11.2019 r. odbyła się uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka" dzieci z grupy II. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom wiersze, piosenki i tańce. Następnie złożyły ślubowanie a Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia "zaczarowanym ołówkiem" każdego dziecka dokonała aktu pasowania. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów i maskotek które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego doświadczania pobytu w naszym przedszkolu.
Dzień dzisiejszy był dniem uroczystego otwarcia ekopracowni w ogrodzie przedszkolnym.
Dzieci z grupy VI przygotowały program o tematyce ekologicznej dla zaproszonych gości, który rozpoczął
uroczystość. Po występie Pani dyrektor oraz zaproszeni goście udali się do ogrodu w celu przecięcia wstęgi.
Następnie wszyscy zaproszeni goście zwiedzili ekopracownię.
8.11.2019 r o godz. 11.11 w murach przedszkola ponownie rozbrzmiały
dźwięki Mazurka Dabrowskiego, nasze przedszkole wzięło udział w akcji
"Szkoła do hymnu". Aby upamiętnić Dzień Niepodległości dzieci wykonały
prace plastyczne o tematyce symboli narodowych: biało - czerwone flagi,kotyliony, godło.
Jak widać na załączonych zdjęciach przedszkolaki z gr. IV badały
zachowanie się różnych przedmiotów na wietrze.
Jesień to dobry czas na spacery np. do parku.
 Ala i Kacper reprezentowali nasze przedszkolw w festiwalu , który odbył się                                                                                                                w Przedszkolu Samorzadowym nr 19.
Maluszki uczestniczyły w zabawach z rodzicami. Były to zabawy ruchowe ze śpiewem oraz
dydaktyczne. Na koniec dzieci wraz z rodzicami wykonały pracę plastyczną pt. "Mój ulubiony miś"
27-10-2019

PARK MIEJSKI GR. II