Dzieci poznały ciekawą i pouczającą historię, którą z uwagą oglądały.
Tym razem przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie perkusji. Wybrane dzieci zagrały na instrumencie.
Popisowym deserem naszych Pań kucharek jest torcik bezowy z owocami, bardzo lubiany przez wszystkich przedszkolaków.
Ważne , aby dzieci jadły pyszne , a zarazem zdrowe dania. Takie właśnie znajdują się w naszym menu.
W minionym tygodniu dzieci z grupy III poszerzały swoją wiedzę o dinozaurach. Przedszkolaki podczas zabaw dowiedziały się, jak te wyjątkowe gady wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób najprawdopodobniej wyginęły. Nie zabrakło również zabaw ruchowych czy wykonywania prac plastyczno-technicznych

Dziewczynki z gr. 5 Kornelka P. i Kornelka K. reprezentowały nasze przedszlkole w konkursie recytatorskim , w którym prezentowana była twórczość Marii Konopnickiej , dziewczynki zaprezentowały wiersze pt. "Jesienią" oraz "Kukułeczka"
Kolejne warsztaty skupiały sie wokół afrykańskich zwierząt, a głównie odgłosów jakie wydają oraz ciekawostek dot. ich życia zawartych w tekstach piosenek.
Z okazji Dnia Kota zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę karmy dla schroniska.
Serdecznie dziękujemy za udział  w zbiórce. Zebrana karma przekazana została do schroniska dla bezdomnych zwierzat w Piotrkowie Tryb.
17-02-2023

Dzień kota gr.2

Dzieci z gr. 2 świętowały Dzień kota. Brały udział w zabawach dydaktycznych , ruchowych oraz plastycznych.
Na koniec oglądały film edukacyjny o kotach i wykonały figurkę kota z kartonu.
Dzieci z grup IV, V, VI były w MOK na przedstawieniu pt. "Pinokio".
Dzieci zdobyły wiele cennych wskazówek na temat tego jak należy postepować,
aby być dobry uczniem i dobrym człowiekiem.

Dzieci z grupy III obchodziły w Przedszkolu Tłusty Czwartek. Podczas zabaw poznały tradycje związane z tym świętem. Odbyły się również zabawy muzyczno- ruchowe przy wesołej muzyce.

Sobota 27 kwietnia 2024

Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor