24-06-2021

Dzień Taty

Kochany Tato, mnie chodzi o to, byś złapał rybkę małą, lecz złotą. Ta złota rybka już się postara, aby życzenia Twe spełnić zaraz. Złożę Ci Tato Takie życzenia: Niech Twój samochód zacznie się zmieniać. Niech się wydłuża co noc niewiele. Niech porastają futrem fotele. Aż dnia pewnego garaż odmykasz, A tam mercedes zamiast fiacika!

Program Edukacji ekologicznej pt. "Czyste powietrze to nie zabawa , to czym oddychamy to ważna sprawa",dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi. W załączniku znajduje się szczegółowe sprawozdanie z jego realizacji. Program zostanie zrealizowany i zakończony z dniem 30.06.2021 r.Rodzice zostali poinformowani o założeniach i  sposobach realizacji projektu na zebraniach z rodzicami na początku roku szkolnego 2020/2021.
Informacje dot. projektu oraz kolejno realizowanych zadań umieszczane byly na stronie internetowej przedszkola.

Gra w szachy wymaga opracowania różnych, stale modyfikowanych strategii, ciągłego podejmowania decyzji. W trakcie gry aktywowane są jednocześnie, często przeciwstawne umiejętności intelektualne, a wszystko po to, aby zaprojektować zwycięską strategię. Musi być ona na bieżąco weryfikowana, ze względu na odpowiedzi przeciwnika.
To historia o tym jak może wygladać nasze  otoczenie kiedy przestaniemy o nie dbać.
Wszystko stanie się szare i bezbarwne. Są to zatem rady na to jak zadbać o nasze
środowisko, aby jaknajlepiej nam służyło.
To bardzo pouczająca historia o nawiązywaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz prawdziwej przyjaźni, a także o poszukiwaniu rzeczy niemożliwych. Głównym bohaterem tej zabawnej historii, był żuczek, który pozazdrościł konikowi złotych podków i ruszył na poszukiwanie ładniejszych w jego rozmiarze. Przez to wpakował się w kłopoty.  Jednak dzięki pomocy przyjaciół zdołał się uratować. Zrozumiał, że się źle zachowywał i  przeprosił swoich przyjaciół.
11-06-2021

Fun City gr. 5

09-06-2021

Fun City gr. 6

Dzieci z grupy 6 odwiedziły salę zabaw Fun City . Wszystkim dopisywał wspaniały humor.
Łódzkie gra w szachy – projekt zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa łódzkiego

Przedszkolaki z grupy 6 hucznie obchodziły Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęły od obejrzenia bajki Szewczyk Dratewka. Drugim punktem programu był wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej. Tam dzieci poznały teatr japoński oraz brały udział  w zabawach przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Jak to bywa w Dzień Dziecka otrzymały także słodki upominek. Po obiedzie przyszedł czas na lody oraz zabawy na świeżym powietrzu. Ten wspaniały dzień uświetniły  dzieciom nasze kochane kuchareczki. Upiekły pyszny tort, który 6 latki zjadły z wielkim apetytem.

Wszystkim Dzieciom, tym małym i dużym
z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkiego dobrego,
samych radosnych chwil,
kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu,
Niech każdy dzień będzie dla Was
fascynująca przygodą  pełną inspirujących wydarzeń.
Nie bójcie się marzyć, bo marzenia się spełniają. Wystarczy tylko chcieć

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr