Kolejny projekt ekologiczny z WFOŚiGW

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
wfos 1
 W ramach konkursu „Edukacja Ekologiczna  w szkołach i przedszkolach na rok 2020/2021.​
 Z ogromną radością informujemy, że Przedszkole otrzymało dotację na kolejny Projekt z WFOŚIGW w Łodzi.
Projekt pn. „ Czyste powietrze to nie zabawa, to czym oddychamy  to ważna sprawa”  - daje możliwość rozwijania zainteresowań środowiskiem przyrodniczym. Celem jest przede wszystkim stymulowanie dziecięcej aktywności w kierunku poznawania i rozumienia otaczającego świata przyrody, którego nieodłącznym i niezbędnym do życia elementem jest powietrze. Ważne jest uzmysłowienie dzieciom, ze troska o powietrze jest troską o nas samych i nasze życie.  W ramach projektu wychowawcy będą zaangażowani  w prowadzenie zajęć z zakresu edukacji ekologicznej, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach wnioskowanego projektu. Zorganizowane zostaną także.: warsztaty, zajęcia stacjonarne, wycieczki ekologiczne, warsztaty terenowe, konkursy. Zakupione zostaną również pomoce dydaktyczne.
Całkowity koszt zadania to kwota 22.000,00 złotych w tym kwota dofinansowania 19.600,00 złotych

W konkursie pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021” wzięły udział Szkoła Podstawowa nr 3, Przedszkola Samorządowe nr 7 i 24 oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
Do placówek trafi w sumie 92 tys. zł dotacji, dzięki której oraz środkom własnym zrealizują one projekty mające na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży