Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:

ZASADY   REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI  SAMORZĄDOWYCH NA ROK SZKOLNY 2024/25

Rekrutacja do przedszkoli samorządowych odbywa się  na wolne   miejsca do   poszczególnych grup wiekowych i  uzależniona jest  od możliwości organizacyjnych danej  placówki. Do przedszkola samorządowego  przyjmuje się kandydatów  zamieszkałych na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Informacja  o wolnych miejscach, na które będzie dokonywany nabór umieszczona zostanie na tablicach informacyjnych w poszczególnych przedszkolach samorządowych  do dnia  29 lutego 2024 r.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piotrków Trybunalski na rok szkolny 2024/2025

Czynności                                                             Postępowanie rekrutacyjne                                         Postępowanie uzupełniające

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola
wraz z dokumentami potwierdzającymi
postępowaniu rekrutacyjnym.                      od 01.03.2024 r. do 22.03.2024 r.                                       od 15.04.2024 r.do 18.04.2024 r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną
wniosków o przyjęcie do przedszkola
dokumentów potwierdzających spełnienie
przez kandydata warunków lub kryteriów
branych pod uwagę w postępowaniu
rekrutacyjnym.                                         od 25.03.2024 r. do 29.03.2024 r.                                           od 19.04.2024 r.do 23.04.2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości
przez komisję rekrutacyjną listy
kandydatów zakwalifikowanych                                                                                                                                                                                 i kandydatów niezakwalifikowanych.         29.03.2024 r. godz. 14.00                                                     24.04.2024  r.godz. 14.00

Potwierdzenie przez rodzica
(opiekuna) kandydata woli
przyjęcia w postaci pisemnego
oświadczenia.                        od 29.03.2024 r.(od. godz.14.00)do 03.04.2024 r.          od 24.04.2024 r.(od godz.14.00)do 25.04.2024 r.

Podanie do publicznej
wiadomości przez komisję
rekrutacyjną listy kandydatów
przyjętych i kandydatów
nieprzyjętych.                                 04.04.2024 r.godz. 14.00                                                  26.04.2024 r. godz. 14.00

Rodzice składają  wniosek  wyłącznie  do  przedszkola pierwszego  wyboru. We wniosku rodzice mogą zaznaczyćnie więcej niż dwa inne przedszkola, tzw. drugiego i trzeciego wyboru. W procesie rekrutacji wniosek będzie rozpatrywany w poszczególnych przedszkolach według podanej kolejności. Jeżeli dziecko nie zostało przyjęte do przedszkolaz pierwszego wyboru, może być przyjętedo drugiego lub trzeciego wyboru w przypadku wolnych miejsc w tych przedszkolach. Dziecko nieprzyjęte do żadnego z zaznaczonych we wniosku przedszkoli pozostaje na listach rezerwowych w danych przedszkolach. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych do poszczególnych przedszkoli ogłaszane są na tablicach informacyjnych w przedszkolach.

Kryteria  rekrutacji dzieci do przedszkoli samorządowych.
  • Wielodzietność rodziny kandydata.
  • Niepełnosprawność kandydata.
  • Niepełnosprawność  jednego z rodziców kandydata.
  • Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata.
  • Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.
  • Samotne  wychowanie  kandydata w rodzinie.
  • Objęcie  kandydata pieczą zastępczą.

Powyższe kryteria mają jednakową wartość w procesie rekrutacji!

KRYTERIA DODATKOWE

Kandydat, którego oboje rodzice  zatrudnieni  są w pełnym
wymiarze  czasu pracy lub uczą się w trybie dziennym
 – kryterium  stosuje się również  do rodzica samotnie
 wychowującego dziecko                                                                          - 5pkt.

Rodzeństwo kandydata uczęszcza do tego przedszkola
w dacie  składania wniosku i będzie uczęszczało nadal
w roku, którego dotyczy rekrutacja                                                          - 3pkt.

Odległość przedszkola od miejsca zamieszkania
kandydata do 3 km                                                                                 - 1 pkt.

Oświadczenie rodziców/rodzica kandydata o zatrudnieniu w pełnym wymiarze czasu pracy lub pobieraniu nauki w trybie dziennym.
Oświadczenie rodziców/rodzica  kandydata o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodzeństwo kandydata w tym samym przedszkolu.
Oświadczenie rodziców/rodzica, że odległość od miejsca zamieszkania  kandydata do przedszkola nie przekracza 3 km.

ZASADY REKRUTACJI DZIECI SPOZA TERENU MIASTA

Dzieci zamieszkałe  poza terenem miasta Piotrkowa  Trybunalskiego mogą być przyjęte do przedszkola samorządowego  w przypadku wolnych  miejsc po zakończonej rekrutacji  do   przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2024/2025.

20180627-PS7KlauzulaInformacyjna-v2 (docx) 0.02mb, (pobrań: 430)
Regulamin rekrutacji (docx) 0.03mb, (pobrań: 197)
oświadczenie 1 (docx) 0.01mb, (pobrań: 138)
oświadczenie 2 (docx) 0.01mb, (pobrań: 133)